Choď na obsah Choď na menu
 


Krevetárium - 5.číslo

28. 5. 2011

Filtrujúce krevety sú vzhľadom i chovaním jednoznačne najzaujímavejšie z pomedzi všetkých doteraz spomínaných druhov kreviet. Dorastajú väčších rozmerov (+-10cm), ale sú absolútne neškodné a neublížia ani najmenším a najplachejším rybkám (nebezpečie číha skôr od rýb). Stávajú sa veľmi populárnymi, no u nás sa z najväčšou pravdepodobnosťou stretnete len s druhmi Atyopsis moluccensis a Atya gabonensis. Ani jeden z týchto druhov sa namnoží v zajatí a preto ich cena nie je najnižšia. Krevety sa nazývajú filtrujúce, pretože predný pár nôh majú premenený na akési sitká, ktorými lapajú celý deň v vody potravu. Je preto dobré mať v akváriu nejaké vyvýšené miesto, na ktorom by kreveta mala chytanie potravy uľahčené.                                                                                     

Obrázok

 

 

 

 

Atyopsis moluccensis

 

 

 

 

 

Atyopsis moluccensis je najznámejšia chovaná filtrujúca kreveta. 12 cm. 23°C - 28°C. Uprednostňuje mierne kyslú a mäkkú vodu.

Budúci týždeň bude patriť vyhlásenie 11.miesta v rebríčku ,,Najzaujímavejšia ryba na svete" a o 2 týťdne sa v Krevetáriu budeme rozprávať o najznámejšej krevetke- Krevetke Amano.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.