Choď na obsah Choď na menu
 


Krevetárium - 3.číslo

1. 5. 2011

Tentokrát sa k pravidelnej rubrike "Krevetárium" dostávam bez časového omeškania. Dnes sa vám pokúsim priblížiť niečo o, v poradí už 2.skupine krevetiek, teda o všežravých krevetkách.

Všežravé krevetky zo skupiny tzv. "Glass Shrimp", "Ghost Shrimp" alebo "Grass Shrimp" sú u nás málo známe, ale občas sa objavujú v obchodoch (z pravidla pod nesprávnym menom niektorej riasožravej krevetky). Sú to bezfarebné drobnejšie krevetky, ale na rozdiel od tých riasožravých majú väčšie klepietka a výrazne prehnutý chrbát. Patria do čeľade Palaeomonidae a pochádzajú najčastejšie zo Severnej a Južnej Ameriky (rody Palaeomonetes, Palaeomon). Podobné krevetky nájdeme aj v Európskych sladkých vodách.

 

 

Obrázok

 

 

 

Chovu týchto krevetiek sa nevenujem a na českých alebo slovenských stránkach som toho našiel skutočne žalostne málo, tak pre tých, ktorých táto skupina krevetiek zaujala a vedia trochu po anglicky prikladám nejaké odkazy:

www.aquaticcommunity.com/inv/ghostshrimp.php

www.petfish.net/ghost.htm

www.ehow.com/how_4719868_breed-freshwater-ghost-shrimp.html

 

Budúci týždeň bude patriť vyhláseniu 13.miesta v rebríčku "Najzaujímavejšia ryba na svete". O 2 týždne sa budeme v rubrike "Krevetárium" rozprávať o, v poradí už 3.skupine krevetiek, teda o dravých krevetkách. Tentokrát sa pokúsim toho nájsť a sprostredkovať svojich poznatkov trochu viac.

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.