Choď na obsah Choď na menu
 


Krevetárium - 1.číslo

31. 3. 2011

V prvom rade chcem povedať, že som sa okrem ,,Článkov" a ,,Mojich osobných skúseností", teda nepravidelných rubrík rozhodol na tejto stránke uverejňovať aj 2 pravidelné rubriky: ,,Krevetárium" a ,,Najzaujímavejšia ryba na svete". V ,,Krevetáriu" sa budem snažiť pravidelne podávať vecné informácie o chove krevetiek ako takom. ,,Najzaujímavejšia ryba na svete" je zas rebríček, podľa mňa, 15 najzaujímavejších rýb, ktoré je možno chovať v akvarijných podmienkach na svete. Frekvencia týchto rubrík bude 1x za týždeň 1 z nich na preskáčku, t.j. 1., 3. a 5. týždeň ,,Krevetárium", 2.,4. a 6. týždeň ,,Najzaujímavejšia ryba na svete" atď.

 

Teraz sa však už vráťme k téme tohtotýždňového Krevetária, a teda ,,Čo to krevetárium vlastne je?". Za krevetárium sa vo všeobecnosti považuje akvarijná nádrž, ktorá je špeciálne zariadená pre krevety, prípadne v nej krevety minimálne prevládajú. Tak ako môže byť sladkovodné, tak môže byť aj morské, avšak ja mám skúsenosti len zo sladkovodnou akvaristikou, a tak budem hovoriť iba o nej. 

Sladkovodné krevety je možné rozdeliť do 4 skupín:

1.) Riasožravé krevetky

 

Obrázok

 

2.) Všežravé krevetky

 

Obrázok

3.) Dravé krevety

 

 

Obrázok

4.) Filtrujúce krevety

 

 

Obrázok

Postupne sa v ďalších číslach tejto rubriky budeme rozprávať o každej z týchto skupín. O 2 týždne to budú najobľúbenejšie, teda riasožravé krevetky.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.