Choď na obsah Choď na menu
 


Sladkovodný slimáčik Kotúľka

26. 3. 2011

Obrázok Kotúľka je pomerne malý čierny, hnedý až červený slimák, ktorý može mať aj bielu ulitu, ktorá vyzerá, ako keby sa na ňu usadzovala soľ. Je to veľmi rýchlo rozmnožujúci sa slimák, ktorý pri nedostatku jedla bude jesť rastliny, ale aj riasy. Zväčša je považovaný za škodcu ale je chovaný aj ako potrava pre ostatné ryby (snáď jeho jediná výhoda) alebo ako čistič akvária (to je podľa mňa blbosť- narobí viac neporiadku ako vyčistí). Je to aj najrozšírenejší slimák, je takmer nezničiteľný a práve tento druh sa najviac prenáša rastlinami a preto si myslím, že sa skôr či neskôr dostane do takmer každého akvária a akvaristov, ktorý s ním už majú skúsenosti je snáď viac ako tých, ktorý majú skúsenosť s akvaristikou :) . Tieto slimáky dýchajú vzduch.

Ako ho zničiť: Jednou možnosťou je použiť prípravok na likvidáciu slimákou, to sa však neodporúča, lebo takéto prípravky by mohli narobyť viac zla ako tieto slimáky. Potom je tu možnosť zaobstarať si rybu, ktorá sa slimákmi živý, ako napr. väčšina štvorzubcov. Tieto majú radikálny účinok, ale neušetria ani slimáky, ktoré si chováte zámerne. Zároveň si chovať štvorzubce nemôže dovoliť každý. Jednak preto, že sa dajú len ťažko zohnať (aspoň ja som ich ešte v  akvaristike nevidel) a jednak to nie sú ryby pre začiatočníkov a musia mať vytvorené tomu optimálne podmienky. Poslednou možnosťou je, samozrejme, manuálne odstraňovanie tohto živočícha. Je to síce otrocká robota, ktorú treba robiť pravidelne, ale častokrát je to jediná možnosť.

Obrázok

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Referat

(Terezkaaa, 31. 3. 2014 18:26)

Ja o nej pisem referat a vy mate naj stranku

Likvidácia okružakov

(janko17, 25. 6. 2011 8:35)

Na likvidáciu okružákov je najlepší slimák Clea Helena.Mne za krátky čas vyčistili úplne od okružakov a levatiek dve 300Litrové akvária.Niekoľko ich môžem aj predať.tel:0903142927.